Klub spolku

Momentálně neplánujeme žádné klubové setkání. Naše nejbližší události najdete v aktualitách v pravém postranním sloupci zde na našich stránkách.

Hlavním cílem setkání je vzájemné sdílení a podpora vysoce citlivých lidí. Konkrétní program bude upřesněn na základě ankety pro zájemce o akci. Setkání koordinují psycholog Ondřej Fafejta a koučka Jitka Háková.

Kapacita: 18 lidí.

Cena: 200 Kč / osobu, 150 Kč pro lidi v obtížné životní situaci. Potřebujete-li tuto sníženou cenu, napište Ondřejovi na ondrej@institut-pro-vysokou-citlivost.cz a stručně popište svou situaci. V případě schválení slevu poskytneme prostřednictvím slevového kuponu, který pošleme e-mailem.

Storno podmínky: pokud se odhlásíte nejpozději 24 hod. před akcí, vrátíme vám peníze nebo je převedeme na příští setkání. Můžete za sebe také poslat náhradníka/náhradnici. Odhlásíte-li se v kratší době než 24 hod. před akcí, vaše platba propadá.

Registrovat se a zaplatit příspěvek na setkání můžete zde.

Máte-li dotazy, pište nám na adresu: ondrej@institut-pro-vysokou-citlivost.cz.

Podrobné informace o klubových setkáních:

Jedná se o něco mezi

 • přátelským setkáním členů spolku i zájemců o členství
 • otevřenou zážitkovou skupinou s možností sdílet myšlenky a pocity. 

Skupinu koordinuje psycholog Ondřej Fafejta. Ten jednak sděluje informace na základě zájmu členů spolku, jednak dává prostor přítomným, aby řekli, cokoli mají na srdci v souvislosti s vysokou citlivostí. Možná témata na klubu: 

 • Jak se právě cítím?
 • S čím na setkání přicházím?
 • Co bych se rád(a) dozvěděl(a) o vysoké citlivosti? 
 • Co bych se rád(a) dozvěděl(a) o jiných účastnících?
 • Jak mohu řešit konkrétní téma?
 • Znají jiní účastníci ze svého života podobné téma?
 • Co chci ostatním sdělit?

Setkání se nyní konají dle možností podle předem daného harmonogramu. Dny v týdnu (pracovní dny) se mohou střídat, aby dostali prostor i ti, kdo v určitý den nemohou.

Výhody pro členy spolku:

 • 50% sleva na vstupném.
 • Možnost předem ovlivňovat témata, která konkrétního člena zajímají. Ten je může před setkáním zaslat Ondřejovi spolu s potvrzením účasti. Nejčastější téma nebo dosud neprobírané téma bude v klubu projednáno přednostně.

Ohlasy od účastníků našich klubových setkání

Když jsem se zúčastnila setkání Institutu pro vysokou citlivost, otevřelo mi to nové oblasti. Poté, co jsem si přečetla seznam věcí, které vysoce citliví lidé mají nastavené, co dělají a jak věci vnímají, s většinou jsem se ztotožnila. Velkou úlevou bylo tyto věci přijmout do  života a nesnažit se je „uzdravit“, „zprocesovat“, „nebýt taková“ (citlivá, vnímavá…). Prostě je to tak a je v pořádku uspořádat si život podle toho. Maličkost jako příklad: Potřebuji ráno pomalejší rozjezd. Taková drobnost a jak to zabírá. Má výchova byla naprosto v protikladu s touto potřebou, takže jsem ji dříve nevnímala. Stačí si uvědomit samu sebe a smířit se s tím, že do osmé hodiny ranní se „nic dobrého nestane“. Čili v mém případě do osmé hodiny opravdu nemá cenu spěchat. Je sladký pocit být ráno zpomalená, dovolit si to a nepeskovat se.
Jarka

Pro mě včerejší setkání byla podpora, hojnost, sounáležitost. Moc chci poděkovat za to, že uskutečňujete tato setkání a tím podporujete vysoce citlivé duše. A tímto bych chtěla podpořit a vyzvat i ty citlivé duše, které se ještě neodvážili na tato setkání přijít, není se čeho bát, naopak je velmi „vyživující“ být mezi těmi, kdo vám rozumí, i když jsou mezi námi citlivými rozdíly.
Simona