Články pro vysoce citlivé lidi od zahraničních odborníků

Zde budeme uveřejňovat články od zahraničních odborníků na vysokou citlivost, které pro vás překládáme.

Jako první jsme vybrali článek od americké psycholožky a psychoterapeutky Elaine Aron, který zveřejnila v roce 2007 na svém blogu. Článek se věnuje tomu, jak vysoce citliví lidé prožívají trauma. Je to velmi praktický článek, plný užitečných rad a tipů. Jak píše Elaine – doufáme, že tyto informace nebudete potřebovat, ale pokud ano, tento článek vám může pomoci.

Vysoce citliví lidé a trauma

Elaine Aron, 28. 11. 2007

Původně publikováno v newsletteru Comfort Zone v listopadu 2007.

Vysoce citliví lidé a trauma

Doufám, že se nikdo z vás nezotavuje z traumatického zážitku. Ale pokud tomu tak je, jako vysoce citlivý člověk (HSP) potřebujete odbornou pomoc. Shodou okolností mám kamarádku, dr. Camille Wortmanovou, která je odbornicí na traumata, a také další kamarádku, jež pracuje s osobami, které se staly obětí dopravních nehod. Takže jsem byla dobře připravená, když se nedávno jeden z mých vysoce citlivých přátel stal obětí nehody.

Trauma je definováno jako „prožití (coby účastník nebo svědek) události nebo událostí, při nichž došlo ke skutečné smrti nebo ohrožení smrtí anebo k vážné újmě na zdraví, poškození vlastnímu či jiných osob, popřípadě ke zjištění, že došlo k neočekávané nebo násilné smrti, vážné újmě na zdraví nebo hrozbě smrti či zranění, kterou zažil člen rodiny nebo někdo blízký“.

Chcete-li číst dále, můžete pokračovat zde.