Téma Hranice vysoce citlivých lidí

Hranice vysoce citlivých lidí

Únava je druhé téma, které jsme pro Vás zpracovali.

1. Ochutnávka: Článek v Psychologii Dnes 2/2021

Psychologie dnes, hranice, vysoce citliví lidéV dubnovém čísle Psychologie dnes nám vyšel článek „Odejdi v míru“ o nastavování zdravých hranic. Článek napsal psycholog Ondřej Fafejta.

2. ZákladPrezentace

Připravili jsme pro vás také prezentaci, která se zabývá tématem hranic jak obecně, tak specificky pro vysoce citlivé lidi. Prezentaci pro vás připravil psycholog Ondřej Fafejta.

Prezentace je určena k opakovanému poslechu či zhlédnutí. Uvádíme zde základní informace o tom, co to jsou hranice a v jakých oblastech si je potřebujeme nastavit. Hovoříme také o tom, jak souvisí s naším tělem. Dále se věnujeme specifikům vysoce citlivých lidí a uvádíme řadu praktických nástrojů a cvičení, které vám mohou pomoci. Vše posloucháte a zároveň sledujete na „slidech“, které jsou doprovázeny obrázky. Prezentace trvá necelých 43 minut. Zaplacený příspěvek vám umožní přístup nejen k videoprezentaci, ale také k audiozáznamu, který můžete poslouchat třeba na cestách. Cena je 100 Kč, 200 Kč (pro odborníky).

Více informací a přístup k prezentaci získáte zde.

3. Pro pokročilé: Online moderovaná diskuse

Vede Ondřej, podle možností ho doprovází Jitka. Předem dostanete otázky na téma hranice a můžete o nich přemýšlet. Účastníci našich programů oceňují možnost sdílet a právě moderovaná diskuse je ideální formát pro to, abyste se setkali s dalšími účastníky a zjistili si, zda na tom nejsou podobně jako vy. Každý dostane prostor promluvit a získat zpětnou vazbu. Při programu se také pracuje s cíli, které si můžete stanovit. Kapacita je sedm osob. Diskuse trvá 90 minut. Možnost zrušit účast 24 hodin před začátkem. Cena 390 Kč, 190 Kč (snížená – pro lidi v obtížné životní situaci), 590 Kč (pro odborníky). Informaci o nejbližším termínu konání najdete níže.

Více informací zde.

4. Individuální přístup: Online konzultace

Pro toho, kdo chce probrat své téma s psychologem, a to do větší hloubky. Konzultujete s Ondřejem. Setkání trvá 50 minut. Cena 490 Kč, 390 Kč (snížená – pro lidi v obtížné životní situaci). Je možnost přijít také ve dvojici, pak je cena pro jednotlivce 290 Kč. Setkání „naživo“ je možné po dohodě v Praze blízko Florence za 590 Kč (a ve dvojici za 390 Kč pro jednoho člověka). Možnost zrušit účast 25 hodin před začátkem.

Máte-li o konzultaci zájem, napište Ondřejovi: ondrej@institut-pro-vysokou-citlivost.cz