Čím se Institut pro vysokou citlivost zabývá a čím nezabývá?
  • Vysoká citlivost není diagnóza, proto ji nediagnostikujeme. Nejsme ostatně oprávněni určovat jakékoli diagnózy, to může jen lékař. Pokud se cítíte jako vysoce citliví, jsme připraveni vám naslouchat a pomoci vám s tím, aby vám s vysokou citlivostí bylo dobře.
  • Necítíme se oprávněni určovat, jací jste nebo nejste. Pokud se ale nějak cítíte, budeme vám věřit.
  • Duchovní a náboženské prožitky bývají velmi osobní a mohou lidi právě tak spojovat, jako rozdělovat. Proto se jimi ve spolku většinou přímo nezabýváme a necháváme je spíše na každém jedinci. Jestliže chcete o těchto tématech diskutovat s jinými vysoce citlivými jedinci mimo institut, zkuste facebookovou skupinu Hypersenzitivní lidé – duchovní bytosti. 
  • Ze stejného důvodu se nevěnujeme otázkám politickým. Spíše než abychom řešili celospolečenské záležitosti, podporujeme lidi v jejich osobnostním růstu.
  • Nezaměřujeme se přímo na prožitá traumata. Spíše se zabýváme tím, co je nyní nebo čeho lze dosáhnout do budoucna. Pokud máte pocit, že se potřebujete vyrovnat s následky traumatu, můžeme vám doporučit specialistu. I pokud jste prožili trauma a cítíte se vysoce citliví, jsme připraveni hovořit s vámi o vaší vysoké citlivosti.