Setkání vysoce citlivých lidí v Brně

Jsme moc rádi, že konečně můžeme nabídnout setkání také vysoce citlivým lidem v Brně, o něž jsme byli dlouho žádáni. 

Vzhledem k tomu, že účastníci našich podzimních setkání v loňském roce oceňovali delší setkání, při nichž se mohou lépe poznat a sdílet více do hloubky, jsme se pro Vás rozhodli uspořádat PĚTIHODINOVÉ SETKÁNÍ (plus pravidelné přestávky, dohromady 6,5 hodiny), při němž budete moci hlouběji diskutovat a vyzkoušíte si některé techniky pro zacházení s vlastní vysokou citlivostí.

Setkání se uskuteční v sobotu 18. června 2022 od 10.30 do 17.00 hod. v Brně (Hybešova 65a, Brno – střed).

Po úvodním představení bude následovat cvičení zaměřené např. na sebepojetí, silné i slabé stránky vysoké citlivosti, perfekcionismus, přetížení (téma bude upřesněno později). Poté se budeme věnovat skupinovému řešení tématu, které si skupina sama vybere. Po každé aktivitě je možné sdílet vlastní prožitky a také dát druhým lidem ve skupině zpětnou vazbu. Setkání chceme facilitovat tak, aby každý dostal šanci se zapojit, ale nikdo nebyl do komunikace nucen. Pro unavené budou sloužit pravidelné přestávky a také „tvůrčí koutek“. Ten bude sloužit i těm, kteří se raději než slovy vyjadřují prostřednictvím obrázků či jiného tvoření (koláže apod.). Zakončíme volnější diskusí a rekapitulací. 

Setkání koordinují psycholog Ondřej Fafejta a koučka Jitka Háková.

Kapacita: 18 lidí.

Cena: 500 Kč / osobu, 350 Kč pro lidi v obtížné životní situaci. Potřebujete-li tuto sníženou cenu, napište Ondřejovi na ondrej@institut-pro-vysokou-citlivost.cz a stručně popište svou situaci. V případě schválení slevu poskytneme prostřednictvím slevového kuponu, který pošleme e-mailem. Cena pro odborníky či organizace a ty, kteří chtějí podpořit fungování našeho neziskového spolku, je 650 Kč.

Storno podmínky: pokud se odhlásíte nejpozději 24 hod. před akcí, vrátíme vám peníze nebo je převedeme na příští setkání. Odhlásíte-li se v kratší době než 24 hod. před akcí, vaše platba propadá. Můžete za sebe také poslat náhradníka/náhradnici. 

Registrovat se můžete zcela dole na této stránce.

Máte-li dotazy, pište nám na adresu: ondrej@institut-pro-vysokou-citlivost.cz

Ohlasy od účastníků našeho předchozího setkání v Praze:

Setkání vysoce citlivých lidí, které proběhlo v Praze, pro mě bylo velice obohacující. Uvědomila jsem si, jak i my citliví jsme různorodí, jak řešíme v životě to, co přichází, různě. Díky společnosti ostatních a fajn odbornému vedení si odnáším několik praktických rad, které mi už teď usnadňují život. Jsem vděčná, že jsem mohla osobně potkat další citlivé osoby a v přátelském kruhu s nimi sdílet část své citlivosti.
Stáňa

Setkání bylo krásné a uvolňující. Odcházela jsem nabitá nadějí a dobrou náladou. Ještě doma jsem se usmívala. Připadala jsem si tam jako hýčkaná v bavlnce. Děkuji za váš čas, laskavost a ochotu s námi sdílet společný prostor.
Kristýna

Nedělní setkání vysoce citlivých vřele doporučuji. Pokud Vás před setkáním přepadne nervozita nebo strach, určitě se nenechte zastrašit – je to jen strach z něčeho nového.
Setkání proběhlo v příjemném prostředí nakladatelství Portál, kde máte vše, co potřebujete (společnou místnost, kreativní koutek, kuchyňku, sociální zázemí…). Všichni jsme seděli v kruhu, abychom na sebe viděli a mohli být v kontaktu. V průběhu se řešily různé úkoly, kdy každý dostal prostor pro své vyjádření. Pokud nechcete mluvit, tak to vůbec nevadí – můžete poslouchat, pozorovat anebo si v kreativním koutku i něco namalovat. Pokud chcete, můžete vyjádřit své emoce, můžete třeba brečet. Jedná se o bezpečný prostor, kde vás všichni chápou. Nejste pro nikoho mimozemšťan…
Také byly naplánované pravidelné přestávky, které Ondřej poctivě hlídal. Jako příjemné zpestření bylo krátké cvičení na vnímání smyslů. Jako citlína na všechny možné zvuky, mě při tomto cvičení velmi příjemně překvapila zvonkohra s melodií země (už vím, co si přát od Ježíška).
Po tomto setkání jsem byla velmi unavená, ale spokojená a také jsem poznala milá stvoření. Určitě to nebylo poslední setkání. Budu se těšit na další a třeba se mi tentokrát podaří více a lépe mluvit před lidmi.

Jana Kostohryzová

Usedáme hezky v kruhu, nesměle ho plníme,
mapujeme energie, spokojeně vrníme.
Postupně se představíme, odkud jsme a proč jsme tu,
peříčko nám napomáhá předat slovní štafetu.
Už při prvním kole mnozí otvírají příběh svůj,
každý ale podle sebe, žádné „musíš stůj co stůj“.
Na potřeby všech přítomných ohledy jsou brané,
shodujem se, že na prd je všechno, co je hrané.
Otevřenost panuje tu, důvěra a přijetí,
není divu, že po tvářích kanou slzy dojetí.
Témata jsou pro diskusi dopodrobna zapsána,
odhad času na probrání je do pěti do rána.
Začali jsme hranicemi, jak zastavit nejbližší,
u některých hodit stopku čas byl už ten nejvyšší.
Další oblast musí počkat do příštího měsíce,
které téma od nás schytá hlasů asi nejvíce?
Zkušeností a postřehů velice si ceníme,
před odchodem mezi sebou kontakty si měníme.
Po židlích pak už jen vesměs svoje věci sbíráme,
touhou setkat se zas brzo někteří z nás zmíráme.
Děkujeme, Jitko, Ondro, za ten počin přínosný,
z hlediska očisty duše je i velmi výnosný.
Těšíme se na vše další, komunitu stvoříme,
mýty, že je HS vopruz, společně snad zboříme.

Lea Kratochvílová

Registrovat se a zaplatit příspěvek na setkání můžete zde:

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.